JAK TO U NÁS CHODÍ 

 

  Shiatsu se prování v pohodlném oblečení na velké matraci – futonu, položené na zemi. Podle potřeby může být klient přikryt dekou. NEZAPOMEŇTE si s sebou přinést tepláky, tričko, ponožky.

Typické sezení shiatsu trvá 90 minut, v nichž je zahrnut i čas na pohovor s klientem a diagnostika energetické nerovnováhy, která je prováděna dotazováním, pohledem a pohmatem.

V průběhu ošetření se můžete nechat hýčkat vůní z aromalampy. Éterický olej si vybírá každý klient sám, dle své intuice.

 

NEJČASTĚJŠÍ OTÁZKY 

 

Mohu se před shiatsu najíst?

Můžete, ovšem přiměřeně - asi jakoby jste šli cvičit. Není vhodné hladovět.

 

Jak často chodit na shiatsu?

Pro radost a relaxaci třeba jednou za měsíc nebo méně. Pokud budete chtít pracovat na nějakém problému, doporučuji rozestupy 7-10 dní. Nejkratší rozestup mezi ošetřením shiatsu jsou asi 4 dny.

 

Může přijít na shiatsu i nastávající maminka?

Ano a ještě jednou ano, zejména po ukončeném prvním trimestru. Šetrné shiatsu je pro nastávající maminky velmi vhodná příležitost, jak se protáhnout a uvolnit.

 

Mohu po shiatsu dělat vše jako obvykle?

Dva až tři dny po shiatsu věnujte svému tělu větší pozornost a dělejte to, co vám říká. Když se budete cítit unavení - odpočívejte. Když se budete cítit plní energie - využijte toho.

 

Před, ani po shaitsu se nedoporučuje konzumace alkoholu. Máte-li jít po masáži na večírek - raději to odložte na jindy.

 

 

Jak poznám, že jsem u skutečného praktika shiatsu?

  • Má za sebou dlouhodobé vzdělání – min. v délce 2,5 roku a 500 hodin, což odpovídá požadavkům Evropské Federace Shiatsu a úrovni praktiků v ostatních státech, kde má shiatsu dlouholetou tradici.
  • Cítíte se u něj v bezpečí, naslouchá vám, a zároveň si drží hranici. Komunikuje s vámi o vašem očekávání, sdělí vám vše, co potřebujete vědět.
  • Při shiatsu se praktik věnuje celému tělu – cítíte, že vše co dělá je ve spojení se zbytkem těla. V shiatsu neexistuje masáž ruky, masáž nohy, masáž zad – odděleně. Pokud se tak děje, jde o masáž sportovní, rekondiční či aromaterapeutickou s prvky shiatsu, ale ne o masáž shiatsu jako takovou. Vždy je práce na koncových částech těla součástí většího celku – pracuje se na celé dráze.
  • Shiatsu nebolí, pokud ano, pak je to bolest příjemná, která odchází s každým klientovým výdechem. Praktik shiatsu vnímá, co se s klientem děje.
  • Praktik shiatsu vám pozorně naslouchá a snaží se pomoci najít vám cestu životem, která vede ke zdraví a spokojenosti.
  • Shiatsu by mělo trvat minimálně hodinu, aby se stihla diagnostika i práce na 2 hlavních drahách. Po skončení shiatsu by vám měl praktik dát čas vrátit se k sobě – svým tempem, jak potřebujete – 90 minut je optimální čas.
  • Nejdůležitější je váš příjemný pocit a důvěra v praktika shiatsu. Pak se můžete uvolnit a přijmout vše, co Vám shiatsu může nabídnout.